This browser does not support the video element.
A furat chiar din "ograda" Domnului! Un bărbat din Arad s-a gândit că, nu i-ar strica o bicicletă în plus, aşa că a procedat ca la "auto-servire". Întregul moment a fost surprins de camerele de supraveghere. ##VIDEO24062##
Totul s-a intamplat in jurul orei 22 si 30 de minute. Bicicleta era sprijinita de gard, in interiorul curtii Bisericii Baptiste din Arad. La un moment dat, de dupa colt apare un barbat. Face cativa pasi de-a lungul gardului, arunca o privire catre bicicleta din curte si isi continua drumul. Numai ca se intoarce brusc, ca si cand ar fi uitat ceva. Se opreste fix in dreptul bicicletei.
Ajuns in dreptul ei, barbatul urca pe gard, isi gaseste un punct de echilibru chiar in varful lui, apoi se apleaca pur si simplu peste el si apuca cu ambele maini obiectul caruia ii daduse tarcoale pana atunci. Omul da dovada de o echilibristica iesita din comun, prinde bicicleta, o trage peste gard si pleaca multumit.
Imaginile de pe camera de supraveghere au fost predate politiei, care acum il cauta pe individ.