Un nou accident mortal cu romani, pe o autostrada din Ungaria. Doamne, ce tragedie!

Un nou accident mortal cu romani, pe o autostrada din Ungaria. Doamne, ce tragedie!

Un nou accident mortal cu romani, pe o autostrada din Ungaria. O dubita condusa de un sofer roman a intrat intr-un TIR, pe autostrada M5, la 32 de km de Budapesta.

Soferul roman a murit pe loc, strivit intre fiarele cabinei. Autostrada a fost inchisa total pe sensul de mers spre Budapesta, accidentul avand loc in jurul orei 10:00, relateaza Observator.

Camioneta, sustin martorii, e inmatriculata in Romania, avand numere de Timisoara. Mai multi soferi romani care au trecut prin zona sustin ca il cunosteau pe cel mort, care lucra pentru o firma din comuna Ortisoara, judetul Timis.


Autor
Îți Recomandăm Și...
Parteneri