1 din 2 | Un vasluian i-a făcut un cadou HORROR fetiței sale de numai un an! I-a pus cuțitul la gât, a amenințat-o cu moartea pentru că nu semăna cu el! "I-am zis că o tai și o pun pe pâine!"
2 din 2 | Un vasluian i-a făcut un cadou HORROR fetiței sale de numai un an! I-a pus cuțitul la gât, a amenințat-o cu moartea pentru că nu semăna cu el! "I-am zis că o tai și o pun pe pâine!"
Un vasluian în vârstă de 38 de ani a fost capabil de un gest incalificabil. Omul, din localitatea Puiești, după ce, beat fiind, și-a terorizat fiica în vârstă de un an de zile.
Bărbatul a mers la fosta concubină pentru a-și vedea fetița în ziua în care aceasta împlinea un an de zile. După ce a băut câteva pahare s-a supărat pentru că micuța nu seamănă cu el a scos un briceag pe care i l-a pus la gât. A amenințat-o că o taie și că o pune pe pâine. "Spune că fetita nu îi seamănă. Urăste si băiatul si fata. A spus că îi taie bucăti.
Mai mult, s-a și fotografiat în această ipostază. În imagine se vede clar că micuța este terifiată de ce i se întâmplă.
Cazul a ajuns și pe masa judecătorilor din Bârlad, iar aceștia au emis un ordin de restricție pentru o perioadă de șase luni. "Instanta stabileste că pentru evenimentele din luna noiembrie 2018, reclamanta, în calitate de mamă a minorei în vârstă de 1 (un) an, care este fiica pârâtului, justifică calitatea de victimă a violentei în familie în raport de pârâtul Hotoi Vasile, pentru fapte de violentă verbală si fizică manifestate prin: adresarea
Din cauza comportamentului violent, la băutură, cei doi concubini s-au separat în luna februarie, la doar două luni după nasterea fetitei, însă mama a fost de acord ca tatăl să păstreze legătura cu fetita sa. Între timp au continuat amenintările, iar femeia spune că timp de două luni, cât a locuit cu Vasile Hotoi, acesta a bătut-o constant si o ameninta cu moartea, asa că a plecat la părinti cu tot cu copila născută în decembrie anul trecut.