Veste de ultim moment! Şoferii nu vor mai putea casa orice maşină pentru programul Rabla!
Toţi şoferii trebuie să afle asta. Aceştia nu vor mai putea casa pentru un tichet Rabla orice maşină pe care o deţin în proprietate, ci doar una care e aptă să circule pe străzi şi are un ITP valabil.
,,Programul este în felul următor: trebuie să casezi o maşină veche de peste 8 ani, înmatriculată, care să aibă şi ITPul valabil, deci să genereze emisii, şi să o înlocuieşti cu o maşină nouă pe care ţi-o achiziţionezi în cadrul programului, aplicând pentru bonificaţia respectivă, care poate să ajungă la aproximativ 2.000