VIDEO Dani Mocanu și fratele său, aduși în România din Italia sub escortă! Ultimul mesaj transmis de manelist: „Dacă vedeți acest videoclip înseamnă că deja m-au arestat”

Cei doi frați au fost săltați de polițiștii din Italia în dimineața zilei de 20 martie și urmează să fie extrădați în România.

Dani Mocanu și fratele său au ajuns în România

Cei doi își vor executa pedepsele cu închisoarea în țara noastră din Italia, unde au fost aduși sub escortă. Dani Mocanu și Ionuț Nando Mocanu vor fi duși, cel mai probabil, Penitenciarul din Mioveni.

„Să vadă lumea că mergem la pușcărie singuri așa, nu cu forța, nu cu...,

să nu zică lumea că... cu bagajele făcute, hai!”, spune fratele manelistului, conform digi24. 

Dani Mocanu a ajuns în țară
(sursa foto: Inquam Photos/ Octav Ganea)

Dani și Ionuț Nando Mocanu au fost condamnați în luna noiembrie la 4 ani, respectiv 7 ani de închisoare cu executare, fiind acuzați de tentativă de omor și tulburarea liniștii publice, după ce, în anul 2022, au bătut cu ranga

No ad for you
un bărbat într-o benzinărie din Pitești. Înainte de pronunțarea sentinței, Dani și Ionunț Nando Mocanu au fugit în Napoili, Italia, unde au fost plasați în arest la domiciliu în casa tatălui lor până în cursul zilei de astăzi.

Citește și: Dani Mocanu, primele declarații după ce a rămas cu condamnarea la închisoare pentru tentativă de omor: „Nu mă duc la pușcărie 4 ani”

Ultimul mesaj transmis de manelist: „Dacă vedeți acest videoclip înseamnă că deja m-au arestat”

În urmă cu câteva ore, Dani Mocanu a intrat live pe rețelele sociale și ulterior a postat un videoclip în care anunța că a fost săltat de polițiști. Manelistul a transmis că a scris mai multe melodii pe perioada arestului la domiciliu și că acestea vor fi lansate și cât timp acesta se va afla în pușcărie, în România.

Dani Mocanu a declarat că mai are de executat 11 luni de închisoare și i-a îndemnat pe cei care cred că justiția din România nu le face dreptate să meargă în Italia, unde vor fi protejați.

„Dacă vedeți acest videoclip înseamnă că deja m-au arestat. Au venit, m-au luat, m-au trimis în România și m-au băgat la pușcărie. Nu este niciun fel de problemă. În perioada arestului din Napoli am făcut undeva la 35 de melodii, compuse și scrie de mine, care vor fi lansate chiar și din pușcărie. Am primit o condamnare de 4 ani cu executare.

Am executat deja mare parte din pedeapsă și mi-a rămas un rest de pedeapsă de aproximativ 11 luni. Vor fie executate într-un penitenciar din România. Cei care aveți probleme în România și nu vi se face dreptate să nu vă descurajați. Veniți în Italia că vă oferă protecție”,  a transmis Fani Mocanu pe rețelele sociale.

@112danielmocanu

Așa cum am spus pe live, repet și în această postare să se înțeleagă pentru toată lumea. Doamne ajută tuturor 🙏🏆

♬ Mafia Beat- Malik Bilal

Editor web
Îți Recomandăm Și...
Parteneri
Parteneri