Drogurile așa zise legale sunt aduse cu tirul în România. Specialiștii trag un semnal de alarmă asupra substanțelor care distrug viața
Drogurile etnobotanice, așa zisele legale, au luat un avânt extrem de periculos în România. Vândute ieftin și la colț de stradă provoacă dependență de la prima doză pe care consumatorii o primesc de cele mai multe ori gratuit de la dealer ca să ajungă clienți siguri. Substanțele însă îi transformă în zombi. Un cetățean din Republica Moldova le aducea cu tirul în țară. A fost prins în flagrant cu zece kilograme de stupefiante.