VIDEO | Primele declarații ale lui Daniel Chițoiu, după ce a fost pus sub învinuire pentru ucidere din culpă

Daniel Chițoiu a ajuns, în această dimineaţă, în fața anchetatorilor pentru prima dată de când a fost implicat în accidentul rutier din perioada Crăciunului. Fostul ministru a fost rezervat cu declaratiile la intrare, dar la iesire a tinut să precizeze că nu vorbea la telefon în timpul impactului. Daniel Chițoiu a fost pus sub acuzare.

Author: D.S. joi 09 ianuarie 2020 , 13:23

DISTRIBUIE
acest articol
DIMENSIUNE
TEXT ARTICOL
Aa - Aa+

Reporter: Cum s-a întâmplat accidentul? Domnule Chiţoiu, cum s-a întâmplat accidentul? Ce s-a întâmplat?

Daniel Chițoiu: Nu dau declaraţii acum.

Reporter: Cum vă simţiţi după accident?

Daniel Chițoiu: Încă nu sunt refăcut.

Citeste si: Hemoroizi externi – cauze si metode de tratament

Citeste si: „Din păcate” Ce a spus mama lui Smiley despre Gina Pistol, chiar în ziua nunții! Puțini știau- wowbiz.ro

Reporter: Cine a pătruns pe contrasens? Vă simţiţi vinovat?

Citeste si: Fostul ministru Daniel Chițoiu, pus sub învinuire pentru ucidere din culpă

La ieşire, Daniel Chiţoiu a spus că se supune procedurilor procurorilor si ca nu vorbea la telefon inaintea impactului in urma caruia si-au pierdut viata doua persoane. Tot el a spus ca a sunat la 112 pentru a anunta accidentul.

Reporter: Vorbeaţi la telefon în momentul în care s-a produs accidentul?

Daniel Chiţoiu: Nu!

Reporter: Este adevărat că dumneavoastră aţi sunat la 112?

Daniel Chiţoiu: Da.

Daniel Chiţoiu a fost pus oficial sub învinuire pentru ucidere din culpă in dosarul accidentului petrecut in a doua zi de Craciun pe un drum din judetul

Arges.

Citeste si: Fostul ministru Daniel Chiţoiu, externat de la Spitalul Floreasca, după accidentul soldat cu doi morţi în care a fost implicat


Abonează-te pe


Clipul zilei pe stirilekanald.ro:
Te-ar putea interesa si