A intrat cu căruța și calul în magazin
Dacă poliția nu a vrut să intervină, bărbatul a luat atitudine și a intrat cu tot cu cal în magazin. Cu o seară înainte, bărbatul apelase la poliție după ce mai mulți tineri au făcut scandal în magazin.
Citeste si: Un curier din Capitală a fost bătut de clientul căruia i-a livrat mâncarea. Vezi motivul
Citeste si: Bebe la 1 luna – dezvoltarea bebelusului si sfaturi pentru parinti- catena.ro
Citeste si: Suspectul crimei din Brăila a mărturisit tot ce s-a întâmplat în cabinetul stomatologic! Ce confesiune i-a făcut Marina Gavril înainte să fie omorâtă: "Mi-a zis că..."- wowbiz.ro
Oamenii legii i-au spus însă că trebuie să se descurce singur pentru că magazinul este proprietate privată.
La magazin, în semn de protest față de oamenii legii, el a intrat cu calul până la casele de marcat pentru a vedea dacă de această dată polițiștii vor interveni.
Citeste si: VIDEO| Fermierii, în pragul disperării: mii de hectare de pământ din țară sunt grav afectate de secetă/Agricultorii au început să își sacrifice animalele
„ Nici acum nu vine poliția? ”, întreba el.
Spre surprinderea bărbatului, de această dată, polițiștii au venit, apoi au anunțat că au deschis dosar penal pentru „distrugere” și i-au spus șefului de magazin că are dreptul de a depune plângere penală în termen de trei luni.