Impactul s-a produs vineri seara, pe DN 25, în afara comunei Drăgănești din Galați. Două mașini s-au ciocnit violent, iar unul dintre șoferi băuse înainte de a se urca la volan.
Impactul a avut loc vineri seara, atunci când un autoturism condus de un tânăr de 26 de ani din Liești a intrat pe contrasens și s-a lovit puternic de o altă mașină. Celălalt autoturism era condus de un bărbat de 29 de ani din Tecuci. Impactul a fost extrem de puternic, iar una dintre mașini a fost proiectată în parapetul metalic de pe marginea drumului.
Cei doi șoferi și șase pasageri au fost răniți în urma accidentului. Printre aceștia se afla și un copil în vârstă de trei ani.
„În urma impactului, au fost rănite opt persoane, respectiv cei doi conducători auto și alți șase pasageri, cu vârste cuprinse între 3 și 26 de ani, aflați în cele două autoturisme.
Polițiștii au deschis un dosar penal în acest caz sub aspectul săvârșirii infracțiunii de vătămare corporală din culpă și fac cercetări pentru a determina cu exactitate cauzele care au dus la producerea accidentului.