Afaceristul găsit mort în Pădurea Băneasa suferea de depresie. Cum au descoperit autoritățile cadavrul

Alexandru Coman ar fi suferit de depresie.

(Sursa foto: Facebook)

Noi detalii ies la iveală în cazul afaceristului mort în Pădurea Băneasa. Bărbatul ar fi suferit de depresie.

S-au aflat noi detalii din ancheta afaceristului găsit mort. Alexandru Coman avea 49 de ani și a fost găsit decedat în Pădurea Băneasa. Omul ar fi intrat în depresie, apoi a fugit de acasă.

Citeste si: Depresia de ianuarie. Cum o recunoaștem și cum o tratăm natural

Omul de afaceri locuia de mult timp în Capitală, însă era din Sibiu. De aproximativ trei luni, nimeni nu mai știa nimic de el. Alexandru Coman dispăruse de acasă.

Familia și prietenii l-au căutat în tot acest timp, însă fără rezultat. Ieri, bărbatul a fost găsit mort în Pădurea Băneasa din Capitală.

Afaceristul Alexandru Coman suferea de depresie

Cadavrul în putrefacție a fost descoperit de către un bărbat, asta după ce acesta a văzut trupul atârnând spânzurat de un copac.

Imediat a alertat Poliția, iar la fața locului s-a intervenit imediat.

Citeste si: O femeie a fost omorâtă, apoi atacatorul a fost accidentat de un șofer și a murit: „Un incident teribil”

Potrivit autorităților, decesul omului ar fi fost produs în urmă cu mult timp. Asupra lui s-a găsit telefonul mobil, bani, dar și actele.

Medicii legiști au ridicat cadavrul și urumează să fie efectuată necropsia pentru a se stabili cauza decesului, dar și data în care a avut loc moartea lui.

No ad for you

Citeste si: VIDEO| Tragedie: Un copil, de șase ani, a murit după ce a fost mușcat de câinele familiei

„În data de 25 ianuarie 2022, prin apel 112, Direcția Generală de Poliţie a Municipiului București a fost sesizată cu privire la faptul că intr-o zonă împădurită din sectorul 1 a fost găsit decedat un bărbat. Cercetările sunt efectuate de Parchetul de pe lângă Tribunalul București și Serviciul Omoruri- Biroul Morți Supecte și Ucideri din Culpă în vederea stabilirii cauzelor și condițiilor în care s-a produs decesul.

Trupul neînsuflețit a fost ridicat și transportat la INML în vederea efectuării necropsiei", au transmis polițiștii bucureșteni, potrivit observatornews.ro.

Omul ar fi suferit de depresie. Încă nu se știe de ce a ajuns Alexandru Coman să sufere de această boală. El era divorțat și locuia singur într-un apartament din București.

Citeste si: ”Băiatul matale e mort”. Cum a primit teribila veste o mamă din Vaslui, al cărui copil a murit înghețat într-un șanț

Poliția ia în calcul varianta sinuciderii, dar nu exclud și alte ipotaze. Familia omului de afaceri va fi audiată în acest caz, inclusiv fosta soție a acestuia.


Editor web

„Sunt aici ca să-ți transmit informația în timp real” - Relatează adevărul și duce mai departe tehnicile învățate în cadrul Facultății de Jurnalism și Științele Comunicării, Universitatea din București. Cu trei ani de licență și doi ani de master, plus experiența acumulată în presă, se declară o adevărată jurnalistă.

„Asta mi-am dorit să fac dintotdeauna. Sunt o persoană cu bun simț, iubesc ceea ce fac, iubesc oamenii, animalele, natura și lucrurile frumoase. Ca un jurnalist adevărat, citesc și sunt preocupat de dezvoltarea personală. Sunt aici pentru mine, pentru tine, pentru voi, pentru a face ca lucrurile să funcționeze cum trebuie în țara noastră"

Georgiana Balaban ocupă funcția de traffic manager.

Îți Recomandăm Și...
Parteneri