UPDATE: Atac cu cuțitul într-un tren din Germania: cel puțin două persoane au decedat. Atacatorul se află la spital

Atac armat Germania

Cel puțin două persoane au decedat, iar mai multe au fost rănite într-un atac cu cuţitul comis într-un tren din Germania.

UPDATE:  Atacatorul se află la spital, în momentul arestării el prezentând răni la mâini pe care și le-ar fi provocat singur.

Poliția a anunțat că atacul a avut loc într-un tren regional din nordul Germaniei.

Atac cu cuțitul într-un tren din Germania

Cel puțin două persoane au fost ucise în trenul care circula între Hamburg şi Kiel (landul Schleswig-Holstein).

Citește și: Al treilea atac armat în SUA în ultimele patru zile. Trei persoane au fost ucise, iar atacatorul s-a sinucis

Suspectul a fost arestat, în timp ce trenurile de pe liniile principale au fost oprite. Autoritățile nu cunosc încă motivul atacului.

Un nou atac armat sângeros în America

Atacul a avut loc la Yakima, acolo unde un tânăr a ucis trei persoane iar apoi s-a sinucis.

„Nu exista un conflict evident între aceste persoane. Bărbatul a intrat (în magazin) şi a început să tragă”, a anunţat şeful Poliţiei din Yakima, Matthew Murray. 

Citește și: Alertă la una dintre cele mai aglomerate stații de metrou. Peste 20 de oameni au fost intoxicați cu fum

El ”a sunat-o pe mama sa şi a spus mai multe lucruri incriminante, de exemplu că 'i-am ucis pe aceşti oameni' după care a spus că se va sinucide”, a declarat presei Matthew Murray.


Autor

A absolvit Facultatea de Jurnalism și Științele Comunicării cu visul de ”a lucra în televiziune” sau ” de a fi pe sticlă”. Ulterior, a realizat că îi place să scrie. ”Am fost printre cei ce au reușit să facă și practică în acest domeniu, eram pasionată de sport, așa că am ajuns să și scriu despre asta, chiar în perioada Mondialului din Rusia, și mi-a plăcut enorm”.

Iubește dansul și să-și petreacă timpul alături de cei dragi.

”Îmi plac subiectele picante, dar nu le ocolesc nici pe cele serioase.

Îmi doresc să învăț cât mai multe, să cunosc cât mai multe povești, poveștile oamenilor care încă mai cred în noi, presa. Vă invit să citiți articolele mele pe stirilekanald.ro!”.

Îți Recomandăm Și...
Parteneri