Stiri Actuale
O ploaie torentiala a inundat strazile din Timisoara: "In principalele pasaje nu se poate circula!"
O ploaie puternica din aceasta dimineata a inundat Timisoara pentru ca sistemul de canalizare a cedat. Zeci de masini au ramas blocate, iar apa a intrat pana si in Spitalul Municipal.
Soferii au fost disperati pentru ca circulatia prin oras a fost o adevarata aventura. "Nu se poate circula aproape deloc, aici deja iti trebuie vasle, colac, orice altceva, dar nu masina. E undeva cat rotile, la jumatate de metru, un metru" , spun soferii. Autoritatile au intervenit cu pompe de apa, iar politistii au incercat sa devieze...