Ce spune Florin Cîţu despre PNL la aniversarea a 146 de ani de la înfiinţare?
Premierul Florin Cîţu a afirmat, cu ocazia aniversării a 146 de ani de la înfiinţarea PNL că, doar liberalismul salvează România și că atunci când a intrat în politică, a ştiut că singura variantă este să fie liberal.
” La mulţi ani, România liberală! Partidul Naţional Liberal aniversează astăzi 146 de ani de la înfiinţare. Aproape un veac şi jumătate în care PNL a promovat singura soluţie pentru bunăstarea tuturor cetăţenilor: liberalismul. Când am decis să intru în politică, am ştiut că singura variantă este să fiu liberal.DOAR liberalismul salvează România, iar românii trebuie să ştie că guvernul de dreapta este singura soluţie!”, a
Florin Cîţu: Când am decis să intru în politică, am ştiut că singura variantă este să fiu liberal
Florin Cîțu a mai precizat că în 2019, că în prezent, în România urmează o creștere economică importantă, adăugând că în 2019 ”PNL a scăpat ţara de PSD şi şi-a asumat guvernarea într-o perioadă foarte dificilă”.
Citeste si: Președintele Iohannis participă la întrunirea extraordinară a Consiliului European de la Bruxelles
”Acum, guvernul pe care îl conduc îşi asumă cele mai curajoase reforme liberale. Pentru România urmează o etapă importantă, de creştere economică. Nu există altă soluţie, doar liberalismul. La mulţi ani, PNL!”, mai menționează premierul în postarea de Facebook.
Astfel, ceremoniile cu ocazia aniversării a 146 de ani de la înfiinţarea partidului, la care vor participa preşedintele Partidului Naţional Liberal, Ludovic Orban şi reprezentanţii conducerii partidului, au loc astăzi la Muzeul Naţional I. C. Brătianu, din localitatea Ştefăneşti – jud Argeş.
Citeste si: Medicul Valeriu Gheorghiță: „Imunitatea de grup în România este începând de la 30% până la 45%”
A absolvit Facultatea de Jurnalism și Științele Comunicării, specializarea Comunicare și Relații Publice, în cadrul Universității din București.
Primii ei pași spre o carieră în jurnalism i-a făcut la postul de televiziune Kanal D, acolo unde a început mai întâi ca practicant în redacție, și ulterior a fost promovată pe o poziție de redactor de știri.
Alina are o experiență de aproape doi ani în domeniul presei și se declară pasionată de arta povestirii în scris. Printre pasiunile ei se numără și călătoriile, plimbările în natură care o inspiră de fiecare dată, lectura, dar și desenul și pictura.
Pasiunea pentru jurnalism a descoperit-o încă de pe băncile liceului, când se vedea deja în redacția unui post de televiziune cunoscut.
Acum, ca redactor de știri, poate spune că, pentru ea, scrisul înseamnă o comunicare fără blocaje, un instrument prin care poate transmite publicului multiple cunoștințe câștigate pe parcursul experienței acumulate. Uneori îi place să spună că scrisul poate însemna mult mai mult, și anume o evadare din cotidianul cenușiu, care o poate transpune într-un tărâm de poveste, plin de culoare și emoție. De asemenea, în redactarea articolelor pentru stirilekanald.ro îi place să relateze mereu adevărul și informațiile de actualitate.