Descoperire macabră: trupul neînsuflețit al unui copil de 10 ani a fost găsit în trenul de aterizare al unui avion care a ajuns la Paris
Autoritățile au descoperit trupul neînsuflețit al unui copil de 10 ani în trenul de aterizare al unui avion care a ajuns la Paris.
Descoperirea șocantă a avut loc în cadrul unei curse Air France, care decolase de pe aeroportul din Abidjan, Coasta de Fildeș, cu destinația Paris, Franța.
Surse apropiate anchetei au confirmat pentru AFP că este vorba de un copil de ”aproximativ 10 ani”, care a fost găsit mort în trenul de aterizare al unei curse Air France Abidjan-Paris.
Citeste si: Nou proiect de lege propus de Ministerul Sănătății: favorizarea alăptării la sân a bebeluşilor
Citeste si: Adrian Mutu declarații uluitoare, chiar de ziua lui: „Fac injecții aproape zilnic”
Avionul, un Boeing 777, a decolat marți seară de pe aeroportul din Abidjan, Coasta de Fildeș și a aterizat la Paris puțin după ora locală 6.00.
Decesul copilului a fost confirmat și de compania aeriană, care a transmis printr-un comunicat despre tragedia descoperită, fără a preciza însă vârsta victimei.