EXCLUSIV: Ultimele detalii din dosarul ”călugărului” Cristi Călin. Ce decizie a luat Parchetul Curții de Apel Constanța

Cristi Călin

Parchetul Curții de Apel Constanța a clasat “denunțul” depus împotriva Preafericitului Patriarh Daniel, ÎPS Teodosie și jurnalistului Ion Spânu și a catalogat plângerile acestuia ca fiind inexistente din punct de vedere al realității obiective.

În urma acestei decizii, avocatul Adrian Cuculis a cerut ca acesta să fie investigat din punct de vedere psihiatric.

Parchetul Curții de Apel Constanța a clasat “denunțul” depus împotriva Preafericitului Patriarh Daniel, ÎPS Teodosie și jurnalistului Ion Spânu

”Probabil soluția reală este internarea în vederea aplicării unui tratament medicamentos.
Parchetul Curții de apel Constanța nu doar că a clasat cauza pe motivul inexistenței faptei, ba chiar mai mult, i-a deschis dosar penal din oficiu pentru inducerea în eroare a organelor judiciare”, susține avocatul Adrian Cuculis.

Citește și: VIDEO: Reprezentanții BOR contraatacă în scandalul din jurul deputatului PSD Bălășoiu. Șoferul lui Teodosie l-a înregistrat pe Bălășoiu

În urma acestei decizii, Cristi Călin are și obligativitatea plății unor sume considerabile.

Cristi Călin a fost implicat într-un accident în centrul Capitalei, în luna octombrie a anului trecut

Acesta ar fi accidentat autoturismul în care s-ar fi aflat episcopul Oradei.

Citește și: Părintele Valerian Pâslaru este grav bolnav: „Trece prin grele încercări trupești: a fost operat o dată și urmează să sufere și alte intervenții! Rugați-vă pentru sfinția sa”

La data de 28 octombrie 2022, în jurul orei 14.00, Brigada Rutieră a fost sesizată cu privire la producerea unui accident rutier, în care au fost implicate 2 autoturisme, la intersecția străzilor Polonă cu Mihai Eminescu. La fața locului s-au deplasat polițiști în vederea efectuării primelor verificări, precum și un echipaj medical. În continuare se efectuează cercetări în vederea stabilirii cauzelor și condițiilor în care a avut loc evenimentul”,  se

precizează într-un comunicat al Brigăzii Rutiere.


Autor

A absolvit Facultatea de Jurnalism și Științele Comunicării cu visul de ”a lucra în televiziune” sau ” de a fi pe sticlă”. Ulterior, a realizat că îi place să scrie. ”Am fost printre cei ce au reușit să facă și practică în acest domeniu, eram pasionată de sport, așa că am ajuns să și scriu despre asta, chiar în perioada Mondialului din Rusia, și mi-a plăcut enorm”.

Iubește dansul și să-și petreacă timpul alături de cei dragi.

”Îmi plac subiectele picante, dar nu le ocolesc nici pe cele serioase.

Îmi doresc să învăț cât mai multe, să cunosc cât mai multe povești, poveștile oamenilor care încă mai cred în noi, presa. Vă invit să citiți articolele mele pe stirilekanald.ro!”.

Îți Recomandăm Și...
Parteneri