Moarte cumplită pentru un bărbat de 47 de ani: A fost prins sub pietriş, în cuva unui utilaj de sortare a balastului

Moarte cumplită pentru un bărbat de 47 de ani: A fost prins sub pietriş, în cuva unui utilaj de sortare a balastului

Un bărbat în vârstă de 47 de ani şi-a pierdut viaţa în mod tragic miercuri, în judeţul Neamţ, după ce a fost prins sub pietriş, în cuva unui utilaj de sortare a balastului.

Potrivit Inspectoratului pentru Situaţii de Urgenţă Neamţ, pompierii au fost anunţaţi, miercuri, printr-un apel la 112, despre faptul că o persoană a fost prinsă într-un utilaj dintr-o balastieră, în comuna Gherăeşti.

Citeste si: Criza Blue Air. Ce se va întâmpla cu românii care au avut cursele anulate

De urgență s-au deplasat spre locul incidentului o autospecială de stingere cu modul pentru descarcerare, o autospecială complexă pentru intervenţie, containerul Multirisc, o ambulanţă SMURD şi reprezentanţii Serviciului Voluntar pentru Situaţii de Urgenţă Gherăeşti.

Bărbatul nu a mai putut fi salvat

„Ajunse la locul solicitării, forţele de intervenţie au constatat că un bărbat a fost prins sub pietriş în cuva unui utilaj de sortare a balastului. Pompierii au acţionat pentru scoaterea bărbatului din interiorul cuvei şi îndepărtarea balastului ”, a anunţat ISU Neamţ.

Citeste si: Accident cu final tragic în Galați: O femeie a murit, după ce mașina în care se afla a intrat într-un TIR

Bărbatul în vârstă de 47 de ani nu prezenta semne vitale.

Un muncitor a fost cărat pe cupa unui excavator și a murit strivit de roata utilajului

Accident bizar în Vrancea. Un muncitor a fost prins și cărat pe cupa unui excavator. Acesta a murit sub roata utilajului.

Un bărbat a murit după ce a căzut din cupa unui excavator.

Victima se afla pe un șantier din Vrancea. Accidentul a avut loc în comuna Bolotești, iar acesta a fost anunțat prin serviciul unic de urgență 112.

Apelantul a specificat operatorilor că un angajat al unei societăți comerciale, aflat în timpul programului de lucru, a căzut din cupa unui excavator. Bărbatul în vârstă de 41 de ani a murit, iar decesul a fost declarat la fața locului, la finalul manevrelor de resuscitare.


Editor web

Laura are 23 de ani și este din Suceava. A terminat facultatea de jurnalism în 2022 si va urma un master.

Face parte din echipa stirilekanald.ro din martie 2022.

Este o fire ambițioasă, creative, pasionată de frumos, sensibilă, dar și puternică.

”Sunt recunoscătoare pentru tot ceea ce am zi de zi. Am ajuns aici datorită faptului ca îmi place să scriu”

Parteneri