O polițistă din Timiș a fost agresată de o tânără în vârstă de 22 de ani

Caz șocant în Timiș. O polițistă a fost bătută de o tânără de 22 de ani. Acum, femeia are nevoie de 8 zile de îngrijiri medicale pentru a-și reveni.

Totul a pornit după ce agentul de poliție a fost solicitat să intervină pentru un caz de tulburare a liniștii și ordinii publice. Se pare că într-o locuință muzica era la maxim.

Deranjată de venirea polițistei în locuința sa, femeia a trecut la agresiuni.

Aflată în timpul serviciului, o polițistă a fost agresată

Polițista a fost lovită în repetate rânduri cu pumnii, cu picioarele și mai mult a fost trasă de păr într-un loc public, potrivit informațiilor transmise de Parchetul de pe lângă Judecătoria

Timişoara. 

Acum, femeia are nevoie de opt zile de îngrijiri medicale. Agresoarea a ajuns în arestul poliției unde va sta timp de 30 de zile sub acuzația de ultraj.

„În data de 05.11.2023 procurorul de caz din cadrul Parchetului de pe lângă Judecătoria Timișoara a dispus punerea în mișcare a acțiunii penale față de o inculpată sub aspectul săvârșirii infracțiunii de ultraj, prev. de art.

257 alin. (1), (4) C.pen. rap. la art. 193 alin. (2), (21) lit. c) C. pen.

Citește și: Scene de coșmar pe o stradă din Pitești. Un polițist a fost băgat în comă de un tânăr

În fapt, s-a reținut că în data de 04.11.2023, în jurul orei 19:50, în timp ce inculpata se afla în localitatea Beregsău Mare, județul Timiș, a agresat-o fizic pe persoana vătămată, agent principal de poliție, ce se afla în exercitarea atribuțiilor de serviciu, în timpul programului de lucru, lovind-o, în repetate rânduri, cu pumnii, picioarele

și trăgând-o de păr, într-un loc public, cauzându-i victimei leziuni pentru a căror vindecare sunt necesare un număr de 7-8 zile de îngrijiri medicale.

Față de inculpată, procurorul de caz a formulat o propunere de arestare preventivă pentru o perioadă de 30 de zile, propunere admisă în data de 05.11.2023 de către judecătorul de drepturi și libertăți din cadrul Judecătoriei Timișoara.

Cercetările din prezentul dosar sunt efectuate de către procurorul din cadrul Parchetului de pe lângă Judecătoria Timișoara”, au transmis reprezentanții Parchetului de pe lângă Judecătoria Timișoara. 


Editor web

Este absolventă a Facultății de Jurnalism și Științele Comunicării din cadrul Universității București, specializarea Jurnalism și a urmat cursurile unui masterat în Resurse Umane.

A fost atrasă din timpul liceului de domeniul jurnalistic, motiv pentru care încă de pe băncile facultății a trecut prin redacțiile unor publicații și posturi de televiziune.

Și-a început cariera în presă în anul 2021 ca redactor pentru site-ul stirilekanald.ro, unde se află și astăzi și unde pune în practică pasiunea pentru jurnalism.

Îți Recomandăm Și...
Parteneri