1 din 2 | VIDEO - Petre Daea, jigniri către un jurnalist: „Vă dau și dumneavoastră mai puține jumări!”
2 din 2 | Petre Daea, jigniri către un jurnalist: „Vă dau și dumneavoastră mai puține jumări!”
Petre Daea, Ministrul Agriculturii și Dezvoltării Rurale al României, a jignit un jurnalist din cauza aspectului său.
Replici neașteptate din partea Ministrului Agriculturii și Dezvoltării Rurale al României la adresat unui jurnalist. Petrea Daea s-a legat de faptul că jurnalistul nu ar avea nevoie să mai mănânce jumări, din cauza greutății.
Jignirile lui Daea, considerate doar niște glume
„Vă dau și dumneavoastră mai puține jumări. Nu este bine niciun kilogram să luăm, iar la dumneavoastră nu prea e bine la mărimea pe care o aveți să luați 1 kg de jumări”, sunt câteva dintre replicile jignitoare ale lui Petre Daea.
Citește și: Jurnalist ucis în Mexic. A fost împușcat în timp ce se afla în taxi
Ce are de spus Radu Oprea despre această situație?
Senatorul PSD a fost întrebat în această după-amiază, în studioul Antena 3 CNN, în legătură cu părerea lui despre situația creată: „Îl cunosc de multă vreme, nu este în firea
Citește și: Încă un jurnalist acreditat la Cupa Mondială de fotbal a murit
Petre Daea își cere scuze public
În urma incidentului, Petre Daea a intervenit telefonic cu un mesaj de părere de rău, menționând faptul că intenția lui nu a fost să jignească: „Nu trebuie să o ia ca pe o jignire. În viața mea nu am jignit pe nimeni.