Răsturnare de situație la Costinești! Chiar dacă inițial s-a anunțat că primarul care este acum în funcție ar fi obținut un nou mandat, iată că rezultatul ar fi de fapt cu totul diferit.
Câștigătorul a primit un singur loc în plus față de locul 2.
[Sursa foto: iStock]
Costinești ar avea alt primar după renumărarea voturilor
După ce s-a anunțat, în urma rezultatelor parțiale, că Dorin Jeanu ar rămâne în continuare primarul orașului Costinești, PNL a cerut renumărarea voturilor.
În urma acestui proces, se pare că candidatul liberal ar urma să devină edilul localității de la malul mării.