Șofer începător, rănit după ce s-a răsturnat cu mașina
Un șofer începător a fost rănit pe centura Buzăului. Mașina în care se afla s-a răsturnat.
![Șofer începător, rănit după ce s-a răsturnat cu mașina](https://cdn.knd.ro/media/521/2863/1678/20214489/1/646x404.jpeg?width=900&height=563)
Șofer începător, rănit după ce s-a răsturnat cu mașina
[Sursa foto: IPJ Buzău]Traficul de pe Șoseaua Nordului a fost restricționat, duminică după-amiază, în urma unui accident rutier. Din primele cercetări reiese faptul că autoturismul care circula din direcția Buzău către Ploiești, condus de un șofer de 19 ani, s-a răsturnat.
Șoferul a fost transportat la spital.
Citeste si: Accident rutier grav. O mașină a ieșit de pe șosea și a intrat în curtea unei case
Citeste si: Mașina unor ucraineni a luat foc pe Valea Oltului
O mașină în care se aflau patru persoane și un nou născut a luat foc în trafic, pe Valea Oltului, în cursul zilei de sâmbătă.
Citeste si: Bebe la 1 luna – dezvoltarea bebelusului si sfaturi pentru parinti- catena.ro
Ajunşi la fata locului, pompierii au constatat că incendiul fusese lichidat de către membrii Serviciul de Voluntariat pentru Situaţii de Urgenţă Călimăneşti, iar ocupanţii autoturismului se autoevacuaseră.
Citeste si: Un autoturism înmatriculat în Ucraina a luat foc în mers. În maşină erau trei adulţi şi un bebeluş
În maşină erau cinci persoane- patru adulţi şi un copil de o lună”, a transmis purtătorul de cuvânt al Inspectoratului pentru Situaţii de Urgenţă Vâlcea, Octavian Fulger.
„O persoană aflată în alt autoturism- cele două maşini circulau împreună- a suferit arsuri la membrele superioare şi extremităţi, în încercarea de a-i ajuta pe ocupanţi. Echipajul SMURD i-a acordat îngrijiri medicale”, a menţionat aceeaşi sursă care a mai precizat şi că victima a suferit arsuri de gradul I şi II la nivelul palmelor şi antebraţelor.