This browser does not support the video element.
E stare de alertă în judeţul Bacău! Zeci de oameni au fost evacuaţi de jandarmi pentru că o parte din munte ameninţa să-i îngroape.. în propriile case! Ar putea fi chiar mai rău de-atât, spun autorităţile, care sunt gata să mute încă o sută de oameni din calea alunecărilor de teren.
E jale, e foarte periculos pentru toata zona asta. Situatia e foarte grava
Nu ne putem juca aici. Pot muri oameni.
Viorel Miron -PRIMARUL ORASULUI COMANESTI: c red ca in cateva ore sau maximum zile va fi in sat, aici.
Localnicii sunt disperati. Au doar cateva ore la dispozitie sa stranga ce au mai de pret si sa fuga la rude.
Daca patrunde pe aici, pe poarta, incepe sa impinga casa asta. Si urmatoarea, si urmatoarea.
Ne putem pune contra lui Dumnezeu.
"Nu s-a luat nicio masura, domnule primar. Pentru ca toti care au furat, nu le-a facut nimeni nimic. Au fost in mana cu padurarul, au fost mana-n mama cu politistul. Eu, daca ma duceam acolo, "domnule, mi-au furat padurea. E, las-o naibii."