Statele Unite, fără soluții în fața Rusiei. Marco Rubio: "Nu știu ce mai putem face"

Marco Rubio

(Sursa foto: Profimedia)

Veste proastă pentru Ucraina și țările din estul Europei. După retragerea soldaților americani din România, administrația Trump mai face un anunț demoralizator.

Statele Unite anunță că și-au epuizat aproape total opțiunile pentru noi sancțiuni împotriva Rusiei. Acum, Washingtonul lucrează la aplicarea acestora, a declarat secretarul de stat american Marco Rubio după o reuniune a miniștrilor de externe ai G7 din Canada.

"Nu mai sunt multe de sancționat din partea noastră. Am lovit principalele lor companii petroliere, ceea ce a cerut toată lumea. Nu știu ce mai este de făcut.

Rămânem fără lucruri de sancționat în această privință”, spune șeful Externelor din administrația Trump.


Autor
Îți Recomandăm Și...
Parteneri