Stiri Externe
Romani obligati de o retea infractionala sa lucreze 16 ore pe zi au fost eliberati de autoritatile italiene
Autoritatile italiene au eliberat 25 de romani, printre care 6 femei, care erau fortati de o retea infractionala sa munceasca 16 ore pe zi si sa traiasca in conditii precare.
Potrivit ziarului italian La Repubblica, cei 25 de români trăiau într-o clădire abandonată, de 40 de metri pătraţi, cu o singură baie. Instalaţia electrică era improvizată şi reprezenta un pericol, iar bucătăria era în afara casei, în aer liber. Cu toate acestea, fiecare dintre ei era obligat să plătească o chirie de 60 de euro pe lună....