VIDEO| Incident neașteptat pe drumul spre munte. Un urs s-a urcat pe mașina unor turiști

1 din 3 | Ursul care s-a urcat pe mașina turiștilor.

(Sursa foto: news.ro)

2 din 3 | Întâmplare inedită pe drumul spre munte.

(Sursa foto: PixaBay)

3 din 3 | Un urs le-a ieșit turiștilor în cale.

(Sursa foto: PixaBay)

Un urs a fost văzut în timp ce se urca pe o maşină, pe un traseu din Munţii Făgăraş. Animalul iese frecvent la marginea drumului.

Turiștii au fotografiat un urs după ce a urcat pe un autoturism parcat în zona unui traseu turistic din Munţii Făgăraş. La faţa locului au fost chemaţi jandarmii, care au alungat animalul.

Citeste si: VIDEO| Încă un bărbat ucis de urs

În imaginile surprinse de către turişti se vede animalul urcat pe plafonul unui autoturism parcat.

Citeste si: CAZ IREAL în Mureș! Un alt bărbat a fost omorât de către un urs

Întâmplare inedită pe drumul spre munte.
(sursa foto: PixaBay)

Ursul s-a urcat pe mașina aflată într-o parcare

Conform reprezentaţilor Jandarmeriei Argeş, fotografia a fost realizată la intrarea pe traseul Valea lui Stan din Făgăraş, iar animalul a produs pagube materiale.

Citeste si: VIDEO| Atac la stână: Cioban ucis de urs

Un urs le-a ieșit turiștilor în cale.
(sursa foto: PixaBay)

La momentul sosirii echipajului de jandarmi, animalul coborâse de pe autoturism şi se afla lângă acesta. El a plecat în pădure la sosirea echipajului Jandarmeriei.

No ad for you

Citeste si: Ursul care l-a omorât pe ciobanul Mihai Cadar, găsit mort în pădure. Ce s-a găsit în apropierea animalului

Jandarmii spun că este unul dintre animalele care apar des în zona turistică, la marginea drumului.

Citeste si: Ursul din tine a ales categoria de film ce va fi difuzată duminică la Kanal D


Editor web

„Sunt aici ca să-ți transmit informația în timp real” - Relatează adevărul și duce mai departe tehnicile învățate în cadrul Facultății de Jurnalism și Științele Comunicării, Universitatea din București. Cu trei ani de licență și doi ani de master, plus experiența acumulată în presă, se declară o adevărată jurnalistă.

„Asta mi-am dorit să fac dintotdeauna. Sunt o persoană cu bun simț, iubesc ceea ce fac, iubesc oamenii, animalele, natura și lucrurile frumoase. Ca un jurnalist adevărat, citesc și sunt preocupat de dezvoltarea personală. Sunt aici pentru mine, pentru tine, pentru voi, pentru a face ca lucrurile să funcționeze cum trebuie în țara noastră"

Georgiana Balaban ocupă funcția de traffic manager.

Îți Recomandăm Și...
Parteneri