Un tânăr de 27 de ani din Maramureș a fost arestat după ce a tras cu pușca de vânătoare înspre casa fostei iubite. Muniția era letală, spun polițiștii, iar individul ar fi țintit spre fereastra locuinței.
„Colega mea, Silvia Cseh, a urmărit acest caz. Vă avertizez, urmează informații care vă pot afecta emoțional. Silvia, cum s-a ajuns aici?”, a transmis Christian Sabbagh, prezentatorul Știrilor Kanal D.
Arestat după ce a tras cu pușca în casa fostei iubite
„Bun găsit! Totul s-a petrecut î n noaptea dintre 27 și 28 decembrie în Borșa, județul Maramureș. Tânărul de 27 de ani a mers la casa fostei iubite, o fată în vârstă de 19 ani.
În caz de urgență, apelați numărul Telverde 0800.500.333, destinat victimelor violenței domestice”, a transmis Silvia Cseh, corespondentul Știrilor Kanal D.
„Sunt absolventă a facultății Științe Politice, Administrative și ale Comunicării, specializarea Jurnalism din cadrul Universității Babeș Bolyai din Cluj-Napoca.
Mi-am început cariera de jurnalist în urmă cu 14 ani la o televiziune locală, apoi am fost corespondentul mai multor posturi naționale. La început am lucrat în domeniul divertismentului, prezentam emisiuni și după ce am devenit prezentator de știri mi-am dorit să experimentez și viața de reporter. Odată ce am ieșit pe teren mi-am dat seama că mă regăsesc mai mult în acest rol și viața de corespondent mi se potrivește perfect.
Din cei 14 ani de televiziune, 7 i-am petrecut în familia Kanal D”.