Zona de maxima strictete in perioada comunista, astazi unul dintre cele mai frumoase obiective turistice din Bucuresti. Este vorba despre resedinta familiei Ceausescu. Vedeti totul in rubrica "Ati fost aici?"
![](https://cdn.knd.ro/media/521/2863/35053/18223490/1/36689252-1893682130675113-7414937316268965888-n.jpg?width=900&height=675)
Bulevardul Primaverii este circulat la liber de mii de romani in fiecare zi. Cei mai multi dintre ei au sansa sa viziteze resedinta familiei Ceusescu, lucru pe care nu si l-ar fi imaginat niciodata.
Palatul Primaverii este mare parte din istoria noastra, unul dintre cele mai noi muzee deschise in Bucuresti. Acesta se intinde pe o suprafata de 4 500 de metri patrati.
In living obisnuiau sa primeasca musafiri, nu prea multi, insa, fiind resedinta privata a familiei. Mai multe detalii in VIDEO:
Citeste si: Bebe la 1 luna – dezvoltarea bebelusului si sfaturi pentru parinti- catena.ro