Accident grav între două TIR-uri. În urma impactului o persoană a decedat
Un accident rutier între TIR-uri de mare tonaj a avut loc, miercuri dimineaţă, pe autostrada A1 Bucureşti – Piteşti. În urma impactului produs, o persoană a decedat, iar o parte din marfa din unul dintre camioane s-a împrăștiat pe carosabil.
Potrivit primelor datelor trasnmise de reprezentanţii Inspectoratului pentru Situaţii de Urgenţă Giurgiu, accidentul s-a produs la kilometrul 21 al autostrăzii A1, către Bucureşti.
Un accident grav între două camioane s-a produs pe autostrada A1 București- Pitești. O persoană a murit
„Două persoane au avut nevoie de îngrijiri medicale, una dintre acestea fiind inconştientă. Este vorba despre un pasager care se afla într-unul dintre camioane.
Citeste si: Incendiu puternic la un incinerator lângă Ploieşti. Autorităţile au emis mesaj RO-Alert
Totodată, a doua persoană implicată în accident, adică şoferul unuia dintre TIR-uri este rănită, și primește îngrijiri medicale la faţa locului de la paramedicii SMURD.
De asemenea, mai multe bucăţi din caroseria celor două TIR-uri, dar şi marfa unuia dinte ele au ajuns pe carosabil.
Atfel, pompierii au intervenit pentru înlăturarea bucăților de caroserie de pe partea carosabilă, pentru ca circulaţia să se poată desfăşura normal.
Citeste si: Caz șocant- o mamă care se plimba cu bebelușul a fost înjunghiată mortal. Trei copii au rămas orfani
A absolvit Facultatea de Jurnalism și Științele Comunicării, specializarea Comunicare și Relații Publice, în cadrul Universității din București.
Primii ei pași spre o carieră în jurnalism i-a făcut la postul de televiziune Kanal D, acolo unde a început mai întâi ca practicant în redacție, și ulterior a fost promovată pe o poziție de redactor de știri.
Alina are o experiență de aproape doi ani în domeniul presei și se declară pasionată de arta povestirii în scris. Printre pasiunile ei se numără și călătoriile, plimbările în natură care o inspiră de fiecare dată, lectura, dar și desenul și pictura.
Pasiunea pentru jurnalism a descoperit-o încă de pe băncile liceului, când se vedea deja în redacția unui post de televiziune cunoscut.
Acum, ca redactor de știri, poate spune că, pentru ea, scrisul înseamnă o comunicare fără blocaje, un instrument prin care poate transmite publicului multiple cunoștințe câștigate pe parcursul experienței acumulate. Uneori îi place să spună că scrisul poate însemna mult mai mult, și anume o evadare din cotidianul cenușiu, care o poate transpune într-un tărâm de poveste, plin de culoare și emoție. De asemenea, în redactarea articolelor pentru stirilekanald.ro îi place să relateze mereu adevărul și informațiile de actualitate.