Ce bogat este primarul care a obținut 100% din voturile alegătorilor! Brem Laszlo a investit o sumă uriașă în afaceri! EXCLUSIV
Brem Laszlo nu a avut rival la alegerile din comuna Foieni, din județul Satu-Mare.
![](https://cdn.knd.ro/media/521/2863/1647/20105790/1/brem-laszlo-2.jpg?width=900&height=675)
Brem Laszlo, din partea UDMR, a fost singurul candidat pentru postul de primar în comuna Foieni, din Satu-Mare. Presa locală a relatat că pe listele electorale s-au aflat 1.612 alegători, din care doar 749 s-au prezentat la vot. La Foieni, majoritară este populația de origine maghiară.
692 de voturi au fost valabile, iar 57 au fost nule, astfel că, după ce a obținut 692 de voturi, Brem Laszlo a câștigat cu un procent de 100%.
Citeste si: VAL de demisii în PNL după alegerile locale. Ludovic Orban: "Am fost varză în unele localități"
Citeste si: Hemoglobina: Ce este si ce se ascunde o valoare scazuta a acesteia?- catena.ro
Brem Laszlo mai deține două mașini, un BMW și un Mercedes, prima achiziționată în 2002, iar cealaltă în 2013. Politicianul UDMR a investit 100.000 de lei într-o firmă la care deține 50% din părțile sociale. Brem Laszlo nu are datorii la bănci și nici bani în conturi.
La rubrica venituirlor anuale, valabile pentru 2019, Laszlo a completat că a încasat o indemnizație de 67.164 de lei de la Primăria Foieni, ceea ce înseamnă că a avut un salariu lunar de 5.597
de lei. Proaspătul primar este și un pescar pasionat, după cum se poate observa de pe pagina sa de socializare. El a postat pe facebook o fotografie în care ține în barșe un capt de 18,4 kilograme pe care l-a capturat într-un lac din Ungaria.