Doi bărbați au fost reţinuţi după ce au fost prinşi drogaţi la volan. Cei doi sunt tată și fiu
Doi bărbaţi din Gorj, care sunt tată şi fiu, au fost reţinuţi de polițiști pentru 24 de ore după ce au fost prinși conducând mașinile sub influența substanțelor interzise. Incredibil ce au mai descoperit oamenii legii la verificări.
În primă instanță, tânărul în vârstă de 27 de ani, din localitatea Runcu, județul Gorj, a fost oprit de un echipaj al oamenilor legii. După ce l-au testat cu aparatul drug test, acesta a ieşit pozitiv la consumul de cocaină.
Mai mult, în urma verificărilor efectuate, oamenii legii au descoperit că tânărul în vârstă de 27 de ani avea şi permisul suspendat.
„La data de 5 august a.c., polițiștii din cadrul Serviciului de Investigații Criminale, aflați în exercitarea atribuțiilor de serviciu, în localitatea Arcani, au identificat, în trafic, un bărbat, de 27 de ani, din comuna Runcu, în timp ce conducea un autoturism pe strada Aleea Jaleșului, din comuna Arcani.
Tată şi fiu, reţinuţi după ce au fost prinşi drogaţi la volan, în Gorj
Câteva minute mai târziu, la faţa locului și-a făcut apariția şi tatăl tânărului, un bărbat în vârstă de 52 de ani, care a început să facă scandal cu polițiștii.
Citeste si: Declarațiile uluitoare ale lui Dincă. Ce spune monstrul de la Caracal după decizia judecătorilor
De asemenea, oamenii legii au luat decizia de a-l testa și pe acesta, iar drog testul a ieșit și în cazul tatălui pozitiv. Cei doi s-au ales cu dosar penal pentru conducere sub influența substanțelor interzise.
„La aceeași dată, polițiștii s-au sesizat, din oficiu, cu privire la faptul că un bărbat, de 52 ani, din comuna Runcu, a condus o autoutilitară, pe strada Aleea Jaleșului, din comuna Arcani, iar în urma testării cu aparatul DrugTest, acesta a indicat prezența în organism a unor substanțe susceptibile de a avea efect psihoactiv.
Citeste si: Un bărbat a fost lovit de tramvai în Timișoara. A murit pe loc
Este studentă în anul al treilea la Facultatea de Jurnalism și Științele Comunicării din cadrul Universității București. A absolvit profilul filologic al Colegiului Național Ion Creangă din Capitală.
Pasiunea ei pentru domeniul jurnalistic a început încă de pe vremea când era elevă în clasele primare. Fiind foarte dornică să afle mai multe lucruri despre mass-media și televiziune, Alexandra a urmat mai multe cursuri destinate copiilor și adolescenților.
Pe lânga pasiunea pentru jurnalism, Alexandra este foarte interesată de teatru și film. În liceu a urmat cursuri de actorie și a participat la festivaluri pentru liceeni., iar ,,Titanic Vals” de Tudor Mușatescu este piesa ei de teatru preferată.