Doi bărbați s-au bătut într-un microbuz școlar din județul Teleorman

Bătaie microbuz școlar

Momente șocante într-un microbuz școlar din Plopii Slăvitești, județul Teleorman, acolo unde doi bărbați s-au luat la bătaie.

Între cei doi bărbați ar fi izbucnit un conflict politic, conflict ce a degenerat într-o bătaie în toată regula, totul sub ochii elevilor.

Doi bărbați s-au bătut într-un microbuz școlar din județul Teleorman

Din primele informații, conflictul a avut loc între soțul doamnei învățător din cadrul Școlii Gimnaziale Plopii Slăvitești, Alexe Gheorghiță și soțul doamnei educator al Grădiniței din Plopii Slăvitesti, Trîncă Ion. 

Citește și: VIDEO- Un criminal italian fugar a fost capturat în România

Educatoarea școlii ar fi avut un conflict cu soțul învățătoarei, moment în care aceasta l-a sunat pe concubinul ei.

Unul dintre aceștia s-a refugiat în microbuzul școlar

După izbucnirea scandalului, unul dintre aceștia s-a refugiat în microbuzul școlar, plin cu elevi, acolo unde bătaia a continuat.

Citește și: FOTO- Viteza a ucis două persoană, după ce un șofer începător a provocat un tragic accident rutier

Copii s-au speriat, alte surse susținând că unul dintre bărbați a scos un cuțit cu care l-ar fi amenințat pe celălalt.

Miza scandalului ar fi una politică

Cauza scandalului ar fi chiar postul de educator al Grădiniței din Plopii Slăvitești.

Primarul comunei ar dori ca acel post să-i revină soției fiului său, iar actuala educatoare i-ar sta în cale.

Citește și: Bătaie generală în restaurant

Părinții sunt revoltați de cele implicate, și cer ca Inspectoratul Școlar Teleorman să i-a măsuri.


Autor

A absolvit Facultatea de Jurnalism și Științele Comunicării cu visul de ”a lucra în televiziune” sau ” de a fi pe sticlă”. Ulterior, a realizat că îi place să scrie. ”Am fost printre cei ce au reușit să facă și practică în acest domeniu, eram pasionată de sport, așa că am ajuns să și scriu despre asta, chiar în perioada Mondialului din Rusia, și mi-a plăcut enorm”.

Iubește dansul și să-și petreacă timpul alături de cei dragi.

”Îmi plac subiectele picante, dar nu le ocolesc nici pe cele serioase.

Îmi doresc să învăț cât mai multe, să cunosc cât mai multe povești, poveștile oamenilor care încă mai cred în noi, presa. Vă invit să citiți articolele mele pe stirilekanald.ro!”.

Îți Recomandăm Și...
Parteneri