1 din 2 | Ministrul bulgar al Tineretului şi Sportului, Krassen Kralev
2 din 2 | Ministrul bulgar al Tineretului şi Sportului, Krassen Kralev
Ministrul Tineretului şi Sportului din Bulgaria a fost testat pozitiv cu coronavirus. Anunţul a fost făcut de ministerul pe care îl conduce. Acesta are simptome uşoare
Ministrul bulgar al Tineretului şi Sportului, Krassen Kralev, a fost testat pozitiv cu coronavirus, a anunţat, duminică, ministerul pe care îl conduce, potrivit AFP.
Krassen Kralev are simptome uşoare
“Krassen Kralev a făcut un test PCR cu rezultat pozitiv, în timp ce se afla în vacanţă, şi nu a avut contacte recente cu colaboratorii săi. El are simptome uşoare”, se arată într-un comunicat al ministerului.
Kralev are simptome uşoare.
Krassen Kralev este primul membru al guvernului bulgar contaminat cu coronavirus.
Citeste si: Bilanț coronavirus, duminică 23 august. Număr mare de decese, scade presiunea pe secțiile ATI
15.227 de cazuri de coronavirus în Bulgaria
Bulgaria a înregistrat până acum 15.227 de cazuri de infectare cu Covid-19 şi 545 de decese.
Este absolventă a Facultății de Jurnalism și Științele Comunicării, din cadrul Universității București, şi deţine o experienţă de 14 ani în cadrul presei din România.
Şi-a început cariera în presa scrisă, iar ulterior a făcut tranziţia către mediul online, în special pe segmentul SEO.
În prezent, ocupă poziţia de SEO Specialist pentru stirilekanald.ro şi radioimpuls.ro, din cadrul trustului Dogan Media.
Este pasionată de lectură, schi, drumeţii montane, de pictură şi de tot ce înseamnă tehnologie.