
Polițiștii din Bacău sunt alertă. O adolescentă a dispărut de două zile
Familia unei fete de 14 ani este în alertă. Tânăra este de negăsit de două zile.
Polițiștii au fost sesizați cu privire la dispariția unei adolescente de 14 ani. Coşa Burcă Alexandra Adelina este din comuna Gioseni, județul Bacău, iar fata a dispărut pe data de 8 aprilie.
Citeste si: O tânără, de 18 ani, din România a fost răpită. Cristina este de negăsit
Tânăra a plecat voluntar de la domiciliu și nu a mai revenit până în prezent.
Înălţime 1,61 metri, greutate 53 de kilograme, ochi căprui, ten deschis, păr şaten, lung. În ziua dispariției tânăra purta un hanorac albastru închis, pantaloni negri, adidaşi negru cu alb şi avea asupra sa un rucsac.
Citeste si: Fetiță răpită acum doi ani, găsită într-o cămăruță din casa părinților
”Cetăţenii care pot furniza orice informaţii în legătură cu această persoană sunt rugaţi să contacteze Poliţia municipiului Bacău, tel.
Jurnalistă, călătoare, optimistă. Un rezumat în trei cuvinte al Dianei Puiu.
A urmat cursuri de actorie timp de opt ani, a terminat Facultatea de Litere, Specializarea Jurnalism și Științele Comunicării din Iași, un master în Jurnalism Tematic, Facultatea de Jurnalism și Științele Comunicării, București, iar în prezent urmează cursurile programului de master Cultură și Literatură Română din cadrul Facultății de Litere Bacău.
A urmat cursurile de jurnalism de la Palatul Copiilor Bacău pe tot parcurusl liceului, experiență ce i-a adus și câteva colaborări cu presa locală.
Diana are o experiență de trei ani ca reporter de teren al unui radio din Iași și un an de prezentator de știri.
Iubește tot ce ține de teatru, film, pictură și modă, fiind și organizator de evenimente culturale. Când nu este la birou sau pe teren, Diana se relaxează în natură și face fotografii, una din pasiunile ei.