Pacienții care s-au recuperat dintr-o formă gravă de COVID-19 au un risc de mortalitate de peste două ori mai mare în decursul următorului an de la îmbolnăvire decât persoanele care nu au contractat virusul, arată studiul realizat de cercetătorii de la Universitatea din Florida. Studiul a apărut în jurnalul Frontiers...