Caz de ultraj în Argeș, acolo unde un bărbat a amenințat un polițist după ce îl prinsese beat la volan. Agentul ar fi fost amenințat prin mesaje.
Pe numele bărbatului a fost deschis un dosar penal pentru conducere sub influența băuturilor alcoolice, fapt ce l-a determinat să treacă la amenințări.
Un bărbat din Argeș este cercetat pentru ultraj după ce a amenințat un polițist
Șoferul a fost oprit de către polițiști pe data de 18 februarie, când s-a constatat faptul că băuse înainte de a se urca la volan.
„În urma testării cu aparatul etilotest a rezultat o valoare mai mare decât limita de 0,40 mg/l alcool pur în aerul expirat, fapt pentru care cel în cauză a fost condus la o unitate medicală, pentru recoltarea de probe biologice de sânge, în vederea stabilirii alcoolemiei.
Nemulțumit de faptul că a fost prins, bărbatul a trecut la amenințări
Bărbatul l-a amenințat telefonic pe polițistul care-l oprise în trafic, iar pe numele bărbatului a fost deschis un dosar penal sub aspectul săvârşirii infracţiunii de ultraj.
Suspectul în vârstă de 42 de ani, din localitatea Ștefănești a fost reținut și urmează să fie stabilită o măsură preventivă.
A absolvit Facultatea de Jurnalism și Științele Comunicării cu visul de ”a lucra în televiziune” sau ” de a fi pe sticlă”. Ulterior, a realizat că îi place să scrie. ”Am fost printre cei ce au reușit să facă și practică în acest domeniu, eram pasionată de sport, așa că am ajuns să și scriu despre asta, chiar în perioada Mondialului din Rusia, și mi-a plăcut enorm”.
Iubește dansul și să-și petreacă timpul alături de cei dragi.
”Îmi plac subiectele picante, dar nu le ocolesc nici pe cele serioase.
Îmi doresc să învăț cât mai multe, să cunosc cât mai multe povești, poveștile oamenilor care încă mai cred în noi, presa. Vă invit să citiți articolele mele pe stirilekanald.ro!”.