Doliu în lumea sportului. Un fotbalist a fost înjunghiat într-o noapte în club. Acesta avea vârsta de 23 de ani.
Un fotbalist de 23 de ani a murit, noaptea trecută, după ce a fost înjunghiat pe ringul de dans, într-un club din Birmingham.
Tânărul ar fi fost înjunghiat cu puțin înainte de ora 23.45. În ciuda eforturilor, acesta nu a mai putut fi salvat.
Citește și: Încă un jurnalist acreditat la Cupa Mondială de fotbal a murit
În club se aflau sute de oameni în momentul incidentului.
Cody Fisher era legitimat la Stratford Town FC, club care activează într-o ligă regională din Anglia. Poliţia a deschis o anchetă pentru omor.
Citește și: Doliu în lumea muzicii populare. Un celebru artist s-a stins din viață
Doliu în lumea muzicii populare. Un celebru artist s-a stins din viață
Este doliu în lumea muzicii după ce un artist a murit la vârsta de 85 de ani. Cântărețul suferea de o boală cronică. El a fost unul dintre cei mai apreciați interpreți de doine bănățene din țară, iar muzica lui a ajuns să fie ascultată și apreciată de mulți români.
Citește și: Atletico Madrid vs. Manchester United și alte 3 partide din Champions League se joacă pe 22- 23 februarie
Iosif Ciocloda a murit. Bărbatul avea 85 de ani și a murit din cauza unor probleme mari de sănătate, având o boală cronică.
Artistul era supranumit „Marea voce a Banatului de Munte”. El va fi înmormântat vineri, pe data de 16 decembrie, în localitatea Mehadica din Caraș-Severin, zonă în care și-a petrecut aproape toată viața.
Iosif Ciocloda s-a născut pe data de 1 octombrie 1937, în satul Borlovenii Vechi din comuna Prigor. Încă de când era copil, el a fost remarcat pentru vocea plăcută pe care a avut-o și a ieșit mereu în evidență la serbările de la școală, unde mereu a luat primul loc.
Jurnalistă, călătoare, optimistă. Un rezumat în trei cuvinte al Dianei Puiu.
A urmat cursuri de actorie timp de opt ani, a terminat Facultatea de Litere, Specializarea Jurnalism și Științele Comunicării din Iași, un master în Jurnalism Tematic, Facultatea de Jurnalism și Științele Comunicării, București, iar în prezent urmează cursurile programului de master Cultură și Literatură Română din cadrul Facultății de Litere Bacău.
A urmat cursurile de jurnalism de la Palatul Copiilor Bacău pe tot parcurusl liceului, experiență ce i-a adus și câteva colaborări cu presa locală.
Diana are o experiență de trei ani ca reporter de teren al unui radio din Iași și un an de prezentator de știri.
Iubește tot ce ține de teatru, film, pictură și modă, fiind și organizator de evenimente culturale. Când nu este la birou sau pe teren, Diana se relaxează în natură și face fotografii, una din pasiunile ei.