O mașină a izbucnit în flăcări, iar incendiul s-a extins la alte patru autoturisme

O mașină a izbucnit în flăcări, iar incendiul s-a extins la alte patru autoturisme

Un autoturism aflat în mișcare a luat foc, iar incendiul s-a extins la alte patru mașini. Femeia aflată la volan a sărit din mașină.

Un incendiu a izbucnit, noaptea trecută, la un autoturism aflat în mișcare, din Craiova. Focul s-a extins la alte patru autoturisme dintr-o parcare. Femeia aflată la volan s-a speriat și a sărit din autoturism. Incidentul s-a petrecut pe strada Pașcani. Aceasta nu a conșientizat că a oprit într-o parcare, de unde focul s-a extins.

Citește și: Incendiu în Satu Mare: un service auto de 800 de metri pătrați a fost cuprins de flăcări

Cinci autoturisme au fost implicate în incident 

“Fugiți, se extind flăcările. Sunați repede la 112”.
“La intervenția din Craiova, de pe strada Pașcani au ars 5 autoturisme. Incendiul a pornit de la un autoturism care se afla în mișcare. Conducătorul auto a oprit lângă celelalte vehicule care erau staționate și a părăsit autoturismul. Echipajul de politie de la fața locului urmează să identifice proprietarii autoturismelor.

No ad for you
Ulterior, se va stabili și cauza incendiului. Cel mai probabil este o cauză de natură tehnică”, au declarat reprezentanții Isu Dolj.

Citește și: VIDEO- Accident în lanț la ieșire din Brașov: 17 mașini implicate

Incendiu în Satu Mare: un service auto de 800 de metri pătrați a fost cuprins de flăcări

Un incendiu, a izbucnit, luni, la un service auto din orașul Satu Mare.

Hala avea 800 de metri pătrați. „Pe parcursul intervenției au mai fost solicitate forțe militare, astfel că la stingerea incendiului respectiv la limitarea propagării acestuia au participat 22 de pompieri din cadrul Detașamentului Satu Mare, 5 pompieri din cadrul Detașamentului Carei, cu un total de 5 Autospeciale de stingere cu apă și spumă”, informează ISU Satu Mare. 

Citește și:  Descoperire macabră pe un câmp din Ilfov: o persoană a fost găsită carbonizată

Locuitorii orașului Satu Mare au primit o avertizare  RO-Alert.


Autor

Jurnalistă, călătoare, optimistă. Un rezumat în trei cuvinte al Dianei Puiu.

A urmat cursuri de actorie timp de opt ani, a terminat Facultatea de Litere, Specializarea Jurnalism și Științele Comunicării din Iași, un master în Jurnalism Tematic, Facultatea de Jurnalism și Științele Comunicării, București, iar în prezent urmează cursurile programului de master Cultură și Literatură Română din cadrul Facultății de Litere Bacău.

A urmat cursurile de jurnalism de la Palatul Copiilor Bacău pe tot parcurusl liceului, experiență ce i-a adus și câteva colaborări cu presa locală.

Diana are o experiență de trei ani ca reporter de teren al unui radio din Iași și un an de prezentator de știri.

Iubește tot ce ține de teatru, film, pictură și modă, fiind și organizator de evenimente culturale. Când nu este la birou sau pe teren, Diana se relaxează în natură și face fotografii, una din pasiunile ei.

Îți Recomandăm Și...
Parteneri