1 din 2 | Caz șocant în Italia.
2 din 2 | Româncă găsită moartă în Italia.
O româncă din Italia a fost găsită moartă. Femeia a decedat în casa în care lucra ca îngrijitoare. Mătușa ei a murit la fel.
O femeie care lucra în Italia a fost găsită decedată în casa în care lucra. Românca îngrijea un bătrân, iar familia s-a panicat pentru că nu puteau să o contacteze de câteva zile. Mătușa îngrijitoarei a murit și ea, în urmă cu doar câteva luni. Femeia a avut aceeași soartă.
Românca a fost descoperită moartă în casa în care presta servicii. Ea îngrijea un bătrân, în vârstă de 98 de ani.
Citeste si: Opt persoane ucise în doar două ore, în trei centre de spa diferite
Potrivit publicației italiele Piazza Salento, românca nu a mai putut fi contactată de familie timp de mai multe zile.
Citeste si: Încă o minoră moartă după ce s-a uitat pe TikTok. Copiii devin victimele „jocului cu eșarfa”
Vineri, poliția a mers în casa italianului de 98 de ani.
Italia- alegerea românilor pentru a obține un loc de muncă
Tot mai mulți români pleacă peste hotare pentru un trai mai bun.
Citeste si: Informaţii de ultimă oră în cazul Valentinei Nica, fata incendiată din Buzău
Cele două tinere au fost amândouă adoptate în Italia. Cele două au început să aibă anumite neînțelegeri, din cauză că Margareta Buffa a dorit să o implice pe amica sa Nicoletta Indelicato, într-o rețea de prostituție. Cum lucrurile nu au decurs așa, Margareta și-a ucis amica. Femeia i-a aplicat mai multe lovituri de cuțit, apoi a incendiat-o, aruncându-i trupul pe un câmp. În semn de omagiu, toate magazinele din orașul Marsala au fost închise ăn ziua înmormântării Nicolettei.
Citeste si: Bebeluș mort din cauza unui accident halucinant! A fost sugrumat de șnurul unui balon legat de pătuțul său
„Sunt aici ca să-ți transmit informația în timp real” - Relatează adevărul și duce mai departe tehnicile învățate în cadrul Facultății de Jurnalism și Științele Comunicării, Universitatea din București. Cu trei ani de licență și doi ani de master, plus experiența acumulată în presă, se declară o adevărată jurnalistă.
„Asta mi-am dorit să fac dintotdeauna. Sunt o persoană cu bun simț, iubesc ceea ce fac, iubesc oamenii, animalele, natura și lucrurile frumoase. Ca un jurnalist adevărat, citesc și sunt preocupat de dezvoltarea personală. Sunt aici pentru mine, pentru tine, pentru voi, pentru a face ca lucrurile să funcționeze cum trebuie în țara noastră"
Georgiana Balaban ocupă funcția de traffic manager.