VIDEO | Un român a fost arestat în Spania fiind acuzat că a ucis un milionar american

Un român a fost acuzat că ar fi ucis un milionar american în Spania. Victima a fost otrăvită cu un cocktail de droguri.

Un milionar american a fost ucis, după ce a invitat doi bărbați în camera sa de hotel. Victima a fost jefuită, iar printre suspecți se află și un român în vârstă de 39 de ani. 

Citeste si: Un bărbat din Serbia și-a ucis familia, după care s-a sinucis

Milionar găsit mort de la un cocktail de droguri

Bărbatul a fost ucis de un cocktail de droguri. Jose Rosado, milionarul american, avea 42 de ani și a fost găsit mort în camera sa din Westin Palace Hotel din Madrid. Crima s-a produs pe 29 octombrie 2021.
Trupul lui a fost găsit pe 30 octombrie, când angajații hotelului au fost informați de partenerul lui de afaceri că este de negăsit.

Citeste si: Un polițist britanic își făcea selfie la locul crimelor. Ce imagini au fost descoperite în telefonul său

 


Autor

Jurnalistă, călătoare, optimistă. Un rezumat în trei cuvinte al Dianei Puiu.

A urmat cursuri de actorie timp de opt ani, a terminat Facultatea de Litere, Specializarea Jurnalism și Științele Comunicării din Iași, un master în Jurnalism Tematic, Facultatea de Jurnalism și Științele Comunicării, București, iar în prezent urmează cursurile programului de master Cultură și Literatură Română din cadrul Facultății de Litere Bacău.

A urmat cursurile de jurnalism de la Palatul Copiilor Bacău pe tot parcurusl liceului, experiență ce i-a adus și câteva colaborări cu presa locală.

Diana are o experiență de trei ani ca reporter de teren al unui radio din Iași și un an de prezentator de știri.

Iubește tot ce ține de teatru, film, pictură și modă, fiind și organizator de evenimente culturale. Când nu este la birou sau pe teren, Diana se relaxează în natură și face fotografii, una din pasiunile ei.

Îți Recomandăm Și...
Parteneri