Stiri Actuale
A murit fostul exorcist-sef de la Vatican
Reprezentantii Vaticanului anunta ca parintele Gabriele Amorth, cel care a fost exorcist-sef din 1990 pana in 2000, atunci cand a iesit la pensie, a murit.
Parintele Gabriele este celebru pentru cele 160.000 de exorcizari pe care le-a facut de-a lungul timpului, dar si pentru numeroasele lucrari scrise pe aceasta tema. Fostul exorcist-sef de la Vatican avea 91 de ani si era extrem de cunoscut in randul Asociatiei Internationale a Exorcistilor, asociatie care are 250 de membri in 30 de tari. Omul...