Familie de ursi, fotografiata in apropierea Spitalului de Urgenta din Miercurea Ciuc!
O familie de ursi a fost fotografiata in apropierea Spitalului Clinic de Urgenta din Miercurea Ciuc, presedintele Consiliului Judetean Harghita, Borboly Csaba, postand pe Facebook fotografii cu animalele. Edilul cere relocarea de urgenta a ursilor, dar si un pla descentralizat de interventie in astfel de situatii.
![](https://cdn.knd.ro/media/521/2863/35040/18280395/1/spitalmiercureaciuc.jpg?width=900&height=484)