This browser does not support the video element.
Mascaţii au greşit din nou adresa. Oamenii legii au intrat, în această dimineaţă, peste nişte bieţi oameni din Gorj, care nu făcuseră nimic. Din păcate, proprietara casei a suferit un şoc şi a avut nevoie de îngrijiri medicale.
-Sotia mea a stat pana acum in perfuzii, copilul tremura in pat. Nu se poate asa ceva!
- Eu am crezut ca intra cineva peste noi sa ne talhareasca! Pentru ca n-au strigat: "Suntem de la politie!"
Cu bubuituri in miez de noapte a-nceput totul! Apoi, mascatii- numai unul si-unul- s-au avantat ca sa darame usile!!
- Ne-au trezit zgomotele.
- Le-am zis: "Domnule, e alta locatie". Nu ca avem sursa sigura din 3 informatori ca aici e locatia unde trebuie sa descindem!
Dialogul surzilor a durat cam doua ore, spun cei doi...
-Ne-au cerut buletinele. Mi s-a facut rau si am inceput sa tremur. Pe sotul meu nu l-a mai lasat sa intre in casa sa nu ia contact cu vreun telefon.
-Cautau pe... Alta persoana. Cautau alta persoana!
Dupa tot deranjul si mai multe telefoane date in stanga si-n dreapta, mascatii s-au dumirit: gresisera adresa, asa ca au plecat cum au venit. In varful picioarelor, sa nu se afle!
Parchetul General a confirmat ca ce s-a intamplat in localitatea Glogova a fost o actiune a mascatilor din Arges si ca intr-adevar au gresit... Sa plateasca, spun sotii, hotarati sa faca plangere la Parchet.
- Nici macar scuze cand au plecat!