Modul bizar prin care un român a încercat să scape de polițiști. Scenele au avut loc într-o parcare din Austria
Totul s-a petrecut marți, pe autostrada Tauern din Austria, atunci când oamenii legii au observat că un autovehicul circula haotic.
Camioneta se îndrepta spre Salzburg atunci când a atras atenția autorităților. În momentul în care oamenii legii au ajuns în parcarea Untersberg, vehiculul a fost găsit de polițiști.
Autoturismul staționa în momentul în care oamenii legii au ajuns lângă el, dar șoferul nu era de găsit.
Citește și: Se schimbă regulile pentru analizele gratuite. CNAS impune o nouă schemă de acordare a fondurilor
În momentul în care a văzut polițiștii, românul în vârstă de 40 de ani a mers glonț în toaleta parcarii și s-a ascuns, dar nu a stat prea mult timp acolo. Când a ieșit, polițiștii au înțeles imediat de ce omul fugea de ei, informează ziarul austriac Kronen Zeitung.
Șoferul părea băut, iar în momentul în care oamenii legii au încercat să îl testez, omul a refuzat.