Mojtaba Khamenei, mesaj exploziv: "Israelul nu va mai exista peste 15 ani"

Noul lider suprem al Iranului, Mojtaba Khamenei

(Sursa foto: X.com / Mediafax Foto)

Actualul lider suprem al Iranului, Mojtaba Khamenei, care nu a avut nicio apariție publică după desemnarea sa ca ayatollah, a transmis, marți, un mesaj cu ocazia sărbătorii musulmane Eid al-Adha.

Mojtaba Khamenei, al treilea lider suprem al Republicii Islamice, a declarat că Israelul nu va exista în următorii 15 ani și că Statele Unite nu vor mai avea niciun loc sigur în regiune în care să își așeze bazele militare.

'Regiunea nu se va întoarce la condițiile din trecut, iar Washingtonul nu va mai avea un loc sigur pentru a amplasa baze militare în regiune”, se

adaugă în mesaj.

Declarația a fost publicată în ciuda faptului că nu a apărut nicio imagine sau înregistrare audio a lui Mojtaba Khamenei de la începutul războiului.


Autor
Îți Recomandăm Și...
Parteneri