Nicușor Dan a ales să voteze în orașul său natal, Făgăraș.
Nicușor Dan a votat la Făgăraș. Candidatul la prezidențiale a mers la urne alături de soția sa. Întreg momentul a fost transmis într-un videoclip pe pagina oficială de Facebook a lui Nicușor Dan.
Citește și: Incidente alegeri prezidențiale 2025. Zeci de mii de angajați MAI păzesc secțiile de vot
Postarea a fost însoțită de următorul mesaj: „Astăzi este despre noi toți. Decidem ce fel de țară vrem să fim: o țară a speranței, a dialogului și a construcției. O țară unită, nu divizată. O țară care își întinde mâna, nu care arată cu degetul. Este momentul să alegem o direcție clară: pro-europeană, democratică, modernă. O Românie care se respectă pe sine și pe ceilalți. Care nu se lasă pradă urii, fricii și manipulării”.
”Am votat cu speranță pentru că România are oameni care să construiască România pe care ne-o dorim. Am ales să votez aici, la Făgăraș, pentru a le transmite oamenilor că e important să nu uităm de unde am plecat. Tot timpul, da (nr. are emoții), și mai ales pentru ziua de astăzi, pentru că România își alege viitorul, nu pentru cinci ani, ci pentru mai mult timp. De aceea vreau ca toți românii să iasă la vot”, a declarat Nicușor Dan.
Sursa foto: Captură Facebook Nicușor Dan.