Stiri Actuale
Peste 22.000 de persoane s-au imunizat la ,,Maratonul vaccinării pentru viață" în primele 48 de ore, în Capitală
Autoritățile informează că, de la începutul evenimentului ,,Maratonul vaccinării pentru viață" , în București, s-au imunizat împotriva COVID-19 peste 22.000 de persoane. Cei mai mulți doritori să se vaccineze au fost la centru de vaccinare din incinta Palatului Național al Copiilor.
CNCAV a transmis că, începând de vineri de la ora 8:00, până duminică dimineața la aceeași oră, în municipiul București au fost imunizate împotriva COVID-19 45.331 persoane, dintre care 22.001 în cadrul maratonului de vaccinare.
Cei mai mulți doritori ai imunizării împotriva COVID-19 s-au prezentat...