1 din 3 | Un cadavru aflat în descompunere a fost găsit într-o locuință din Ploiești. Tot acolo trăia și un bărbat cu probleme psihice, care a rămas blocat în casă cu el
2 din 3 | Un cadavru aflat în descompunere a fost găsit într-o locuință din Ploiești. Tot acolo trăia și un bărbat cu probleme psihice, care a rămas blocat în casă cu el
3 din 3 | Un cadavru aflat în descompunere a fost găsit într-o locuință din Ploiești. Tot acolo trăia și un bărbat cu probleme psihice, care a rămas blocat în casă cu el
Descoperire halucinantă într-un bloc din Ploiești. Un bărbat de 69 de ani care ar avea probleme psihice, a rămas blocat în locuință cu cadavrul unui bărbat. Cine este persoana decedată.
Un cadavru în stare de putrefacție a fost depistat, în cursul zilei de joi, într-un apartament din Ploiești. Tot acolo mai locuia un bărbat care ar avea probleme psihice.
Potrivit primelor informații, nu ar fi fost săvârșită nicio infracțiune contra vieții.
Persoana decedată este de sex masculin
„ La data de 31 august, în jurul orei 10,30, poliţiştii din cadrul Secţiei nr.3 de Poliţie Ploieşti au fost sesizaţi de către un bărbat din municipiul Ploieşti, cu privire la faptul că într-un apartament s-ar afla două persoane blocate. În baza sesizării, s-a constituit echipă operativă care s-a deplasat la faţa locului, unde au fost găsiţi doi bărbaţi cu vârstele de 61, respectiv 69 de ani, cel de 61 de ani fiind decedat.
Cadavrul bărbatului va fi transportat la Serviciul de Medicină Legală Prahova pentru efectuarea necropsiei.
Se fac cercetări pentru ucidere din culpă
Surse apropiate ale anchetei menționează că trupul bărbatului de 61 de ani era în stare de putrefacție. Celălalt bărbat, în vârstă de 69 de ani, ar avea probleme psihice.
Bărbatul de 61 de ani are un curator care, în urmă cu doi ani l-ar fi adus pe bărbatul de 69 de ani să locuiască în aceeași casă cu el.
Polițiștii din cadrul Biroului de Combatere a Infracțiunilor Contra Persoanei și Patrimoniului fac cercetări în cadrul unui dosar penal pentru ucidere din culpă.
Bărbatul de 69 de ani era convins că se află într-un cămin de bătrâni
Vecinii celor doi bărbați s-au trezit din cauza loviturilor puternice în ușă și a strigătelor unui bătrân care cerea ajutor, spunând că este blocat în apartament, împreună cu un bărbat mort.
Cheia se afla în ușă, pe interior, dar bătrânul nu a fost capabil să deschidă, fiind afectat de boală. Pompierii i-au cerut să arunce cheia pe geam și astfel au pătruns în imobil.
Cadavrul descoperit ar fi cel al proprietarului, care ar fi decedat de cel puțin 7 zile. Nu se cunoaște cauza decesului până în prezent.
Bărbatul de 69 de ani le-a explicat autorităților, cum a putut, că ar fi fost adus de la Pitești și că era convins că se află internat într-un cămin de bătrâni. El susține că cineva i-a furat cardul și că de două zile nu a mâncat nimic, potrivit ziarulincomod.ro