Zeci de curioși au venit să fotografieze această floare.
„Floarea-cadavru a înflorit în Australia pentru prima dată în ultimii 15 ani. Planta rară, care este cunoscută pentru aspectul ei unic și mirosul neplăcut, a atras zeci de curioși dornici să o fotografieze”.
Citește și: Lângă Oradea crește o floare extrem de rară: Plantă ar fi, probabil, un relict terțiar, care ar fi supraviețuit din perioada glaciațiunilor