A fost eliberat astazi! Un fost ministru a iesit din inchisoare
Fostul ministru al Economiei Codrut Seres, condamnat la patru ani de inchisoare cu executare in dosarul „Hidrolelectrica” si la patru ani si opt luni in dosarul privatizarilor strategice, a fost eliberat luni, ca umare a deciziei defintive a Tribunalului Ilfov.
„A fost o perioada lunga, a fost o perioada grea, din respect pentru colegii pe care i-am lasat inca aici, nu o sa intru in detalii, dar viata in puscarie nu este una usoara, iar gandurile sunt ganduri bune”, a declarat Codrut Seres la iesire din penitenciar.
Intebat daca a fost un dosar facut la comanda, fostul ministru a completat: „E tarziu, poti sa ierti, nu poti sa uiti lucrurile, iar despre dosar poate cu alta ocazie.