Protest la sediul PSD, cu galeti rosii pe care scrie "PSD, ia-ti mita inapoi!" si "Galeata, galetusa, vrem PSD pe tusa"
Aproximativ 50 de persoane purtând galeti rosii inscriptionate cu mesajele "PSD ia-ti mita inapoi", "Galeata, galetusa, vrem PSD-ul pe tusa" si "Demisia" au protestat duminica in fata sediului central al PSD, unde au desfasurat un drapel tricolor si au aliniat galetile in fata intrarii.
Alte mesaje inscrise pe galeti erau: "Asta-i galeata de la voi /imi vreau viata inapoi", "Galeata electorala ucide natiunea", "Galeata, simbol al saraciei".
Initial, manifestantii s-au adunat in Piata Victoriei, iar la parasirea zonei consacrate protestelor din ultimele luni, membrii grupului au fost legitimati de jandarmi.
De la sediul PSD, demonstrantii au plecat spre sediul ALDE.