Video
VIDEO| Iarna s-a întors în România
Ne pregăteam de primăvară, dar iarna nu se lasă dusă aşa uşor. România a fost învăluită într-un val de aer polar, care a făcut ca temperaturile să scadă brusc până la minime pe care nu le-am avut decât foarte rar în plin sezon rece. Medicii spun că aceste fluctuaţii de temperatură au efecte negative asupra organismului.
De la începutul primăverii, temperaturile au crescut treptat până au atins apogeul de 20 de grade celsius în ziua de 5 martie. Zilele trecute au mai scăzut puţin, ieri fiind înregistrate 10 grade celsius în timpul zilei, însă, în această dimineaţă, termometrele indicau temperatura de -3 grade,...